Posvícenské čarování

 

Léto na Kunšově

 

Kunšovský den - jak to probíhalo.

Ukázky výcviku a poslušnosti psů, možnost projížďky na koni a v odpoledních hodinách k poslechu i tanci hrála hudební skupina ČD Band. Nechybělo ani vynikající pohoštění. Všichni zůčastnění se dobře bavili.

                   

              

 Kunšovský den seniorů

V sobotu 30.5. 2015 se v našem domově připravuje den plný zábavy,který je určen nejen pro naše klienty. Akce bude probíhat již od dopoledních hodin. Všichni účastníci se budou moci potěšit přítomností koní, či ukázkou výcviku psů. Odpoledne vyplní zábavu hudební skupina ČD Band, která bude hrát k poslechu i k tanci.

Rodinní příslušníci a přátelé našeho domova jsou tímto srdečně zváni.

 

 

OSLAVA PRVNÍHO JARNÍHO DNE

21. 3. 2015 v našem domově proběhla oslava prvního jarního dne. Na skutečné jaro se těší určitě téměř každý z nás, ani obyvatelé našeho domova nejsou výjimkou. Přes to, že první jarní den spíše označením v kalendáři a pěkného jarního počasí zatím moc není, brali jsme všichni oslavu prvního jarního dne, jako prolomení zimního období a náležitě jsme jarní den oslavili tancem a zpěvem. Nechybělo ani výborné občerstvení, na jehož tvorbě se podílelo mnoho uživatelů domova. Dobré naladě samozřejmě přispělo i to, že pozvání opět přijala naše oblíbená kapela ČD Band, která nám celé odpoledne zpříjemnila svou hudbou a zpěvem. Vítání jara se líbilo nejen uživatelům, ale i rodinným příslušníkům, a blízkým osobám uživatelů, kteří se této akce zůčastnili.

 

BŘEZEN, ZA KAMNA VLEZEM...

U kamen taky občas sedíme, ale březen je hlavně pro naše uživatele radost z prvních slunečních paprsků, oslav narozenin, opravdového jarního úklidu a tvoření jarní výzdoby.

 

ÚNOR BÍLÝ...

Únor sice tolik bílý nebyl, ale pokud se sníh objevil, naše uživatele nepřekvapil, někteří zvládli bez obtíží i lehčí rozcvičku na sněhu. V každém případě už všichni nedočkavě vyhlíží sluneční paprsky a hned jak se slunko ukázalo, většina obyvatelů domova si ho užívala na naší zahradě, která je krásná i v tomto období. No, a samozřejmě v neposlední řadě se blíží také jarní úklid, takže už trénujeme :-).

 

KUNŠOVSKÝ MAŠKARNÍ BÁL 10. 1. 2015

 

Návštěva koní na Štědrý den

 

Vánoční koncert 21. 12. 2014

21. 12. 2014 nám přijel do domova zazpívat a zahrát hudební Cehnický dívčí sbor skupina Jistem a paní Sokolová z Cehnic. Vánoční písně a koledy ještě prohloubily sváteční atmosféru v domově a vnesly do předvánočního shonu pohodu a radost. Členové souboru zahráli a zazpívali také na pokojích obyvatelů, kteří nemohli přijít do společenské místnosti. Velké poděkování za toto dobrovolné vystoupení celému souboru.

 

Prosincové vánoční zdobení a pečení

Celý prosinec 2014 obyvatelé našeho domova pilně připravovali vánoční výzdobu a pekli cukroví. Zapojila se většina našich uživatelů a všechny tato práce velmi těšila, neboť mohli zavzpomínat na svátky a tradice v dřívějším domově a dodržet je i na Kunšově.

 

DNE 2. 12. 2014 SE KONALA V NAŠEM DOMOVĚ MIKULÁŠSKÁ ZÁBAVA

 

Odpoledne, kdy nás navštívil Mikuláš s andělem a čerty, bylo krásné, plné veselí a radosti. Čerti nikoho neodnesli a každý z uživatelů byl obdarován milou nadílkou, která přinesla nejen velikou radost, ale také slzičky dojetí. Celé odpoledne a večer nás doprovázela hudbou a zpěvem kapela ČD Band, která se stala v našem domově velmi oblíbenou. Tentokrát si s našimi uživateli dokonce někteří i zatančili.

 

KUNŠOVSKÉ POSVÍCENÍ

V pátek 10. 10. 2014 se v našem domově konalo "KUNŠOVSKÉ POSVÍCENÍ". Pro poslech a tanec zahrála naše oblíbená kapela ČD Band. Všichni uživatelé měli zajištěné občerstvení - tradiční posvícenské hnětýnky, koláče a další dobroty. Hřebem večera bylo pečené jehně. Na přípravě občerstvení se podíleli zaměstnanci domova i uživatelé sami. Celé odpoledne nám přálo počasí sluneční paprsky a posvícení se uživatelům velmi líbilo.

 

V sobotu 12. 7. 2014 v 15,00 hod. se konal Květinový den.

 

Nejhezčí odměna za naši práci

Hřeje nás u srdíčka poděkování od rodiny, která je spokojena, jak pečujeme. Také my děkujeme za ta krásná slova.

Dobrý den,  sobota 31. 5. 2014  byl pro mě  a pro naši celou rodinu "šťastným dnem".   Byla jsem tady u vás v Kunšově  navštívit svou maminku  Růženku  Řimnáčovou a odcházela jsem s naprostou spokojeností, s klidem na duši.  Maminku jsem skoro nepoznala, přišla jsem k její posteli, koukla jsem na ni a zase jsem odcházela, ale  moje druhé já   mi říkalo, že to je moje mamka.  Zkrátka a dobře jsem ji nemohla ani poznat.   Vypadala úžasně dobře,  byla čistá, voňavá, učesaná, oholená, namazaná, neměla žádné proleženiny,  i duševně  byla naprosto spokojená.  My dvě se spolu domlouváme očima, ona mi zavře oči na slovo  ANO.  Takže docela to jde.

Chci vám všem - celému personálu,  všem, kteří se staráte o mou mamku, touto cestou poděkovat. Poděkovat za práci, trpělivost, za vysokou odbornost, kterou já bych mamce doma nemohla poskytnout.  Je to práce  24 hodin denně, ve dne, v noci. Mamka je vlastně malé miminko, které si neumí říct, co momentálně potřebuje. A ještě k tomu všemu - s tou krásnou červenou - královskou korunkou kolem hlavy  opravdu vypadala  jako  královna.

Moc jí to přeju, myslím, že si brzy u vás zvykla a že je spokojenou klientkou.

Tím ale vůbec nechci říct, že když jsme přijeli kdykoli jindy, že mamka nebyla čistá, umytá, oholená a tak podobně.  Bylo to vždy, při každé návštěvě jsme viděli, že se opravdu staráte a samozřejmě že nejenom o mou maminku, ale o všechny ostatní pacienty - klienty.

A do toho všeho se ještě tento den  narodila   paní  Růžence   pravnučka  Baruška Kopecká  - a to ve  22 hodin a 22 minut v českobudějovické nemocnici.

Takže  31. 5. 2014  byl  krásný a  úžasný den  a to  především  vaší  práci,  vaší srdečností, vaší odborností a vašemu přístupu k lidem.

Děkuji  Eva  Šimková,  dcera   Růženky.

 

Soutěž o nejkrásnější kytici v Kaplici

19. června se naši uživatelé zůčastnili soutěže "O nejkrásnější kytici" v Domově pro seniory Kaplice. Náš společný výrobek - kytice z vizovického těsta, měla velký úspěch. Uživatelé se velmi dobře bavili doprovodným programem a dalšími soutěžemi. Všem se soutěž velmi líbila a už se těšíme na další podzimní kolo.

 

Oslavy narozenin našich uživatelů

Narozeniny, jmeniny i jiná výročí naši uživatelé rádi slaví. Z blahopřání od všech i dortu se svíčkami má každý velikou radost. A pokud někdo není na sladké může mu na naší zahradě vyrůst třeba strom klobásovník...

 

Den čarodějnic

Dne 3. 5. 2014 se v našem domově uskutečnil Den čarodějnic. Dobrou náladu nám nezkazilo ani zhoršené počasí. Za doprovodu kapely ČD Band se krásně tančilo, čarodějnic bylo hojně a také ukázka drezůry koní byla úžasná. Všichni byli spokojeni z hezky prožitého odpoledne.

 

Mikuláš

 

Posezení s paní farářkou

V úterý 22.10. 2013 se konala u nás v Domově beseda s farářkou Církve československé husitské paní Mgr. Trnkovou. Její povídání o životě a víře nás všechny v těchto melancholických podzimních dnech pohladilo po duši. Proto jsme se rozhodli setkávat se pravidelně a domluvili jsme se na dalším společném povídání nejen o Bohu na úterý 5. listopadu.

 

Jak se nám žije u nás v Domově

Každý den v našem Domově probíhají různé terapeutické činnosti a aktivity. Snažíme se, aby program byl pro naše uživatele zajímavý  a  aby vedl k jejich aktivizaci. Myslíme, že fotografie vám řeknou více…

 

Výlet do Vodňan

Na čtvrtek 10. října jsme si naplánovali výlet do nedalekých Vodňan. Prohlédli jsme si náměstí, někteří z nás si udělali radost při nákupech a celé pohodové odpoledne jsme zakončili návštěvou cukrárny. Výlet se nám všem velmi líbil a těšíme se na další.

 

Slavnostní otevření Domova

V pátek 4. října proběhlo slavnostní otevření našeho Domova. V krátkém úvodním projevu paní majitelka shrnula historii vzniku našeho zařízení a poděkovala všem, kteří se na jeho úspěšném fungování podílejí.

Poté následovalo vystoupení obyvatel Domova, se kterými jsme si společně zazpívali známé lidové písničky . Zájemci z řad hostů si také mohli prohlédnout společenské prostory Domova a ergoterapeutickou místnost.

Společně jsem strávili velmi příjemné odpoledne, o čemž svědčí i zápisy hostů do naší kroniky.

Podívejte se na fotografie, které Vám řeknou více….

 

Výstava mandal

Víte co jsou to mandaly? Musíme se přiznat, že většina z nás netušila co si přesně pod tímto názvem představit. Dnes už to víme velmi dobře a to díky jedné z našich klientek, která mandaly maluje.

Slovo mandala pochází ze staroindického obřadního jazyka zvaného sanskrt. Znamená kruh, oblouk, magický oblouk. Symbolizuje nekonečno a věčnost. Uvnitř kruhu, zejména v jeho středu, se ukrývá velká síla, kterou lidé umí již dlouho využívat. Mandala je velmi účinným terapeutickým nástrojem a prostředkem k poznání sebe sama. Díky kreslení mandal lze dosáhnout pocitu sebeuznání a seberealizace.

Protože mandaly, které vytvořila paní Anička jsou opravdu úžasné, řekli jsme si, že by byla velká škoda nedat jim prostor vyniknout. Na jedné z chodeb našeho Domova tak vznikla malá galerie, která se setkala s velkým ohlasem u ostatních klientů. Stala se místem, kde se jen neprochází, ale kde je prostor se zastavit a nechat na sebe působit kouzlo mandal.

 

Bonsaje

Prosluněnou zářijovou neděli jsme si zpestřili pozváním zasloužilého pěstitele bonsají pana Jaroslava Klimeše. Po výborném obědě jsme usedli pod naší pergolu a poslouchali příval informací. Dozvěděli jsme se vše o původu pěstování bonsají, o péči dle ročního období, o nepřeberném množství a druhů těchto dřevin. Mgr. Jaroslav Klimeš nám nepřivezl pouze spoustu zajímavých informací a znalostí, ale také mnoho naučných publikací, knih, časopisů. Ukázal nám starodávné čínské nástroje, pomocí kterých se ještě dnes o bonsaje stará. Zlatým hřebem krásného odpoledne byla prezentace obrázků a ukázka vlastní tvorby. Fotografie z různých koutů světa, obrázky rozkvetlých dřevin, listnatých i jehličnatých. Nakonec nám pan Jaroslav předvedl svá díla, přivezl pouze hrstku z nich, protože jsou na převoz náchylná. Nedovolil si ale nepředstavit i svá nejstarší díla a to i desítky let stará. Přednáška i následná diskuze nám všem zvedla příjemně náladu.

 

Grilování

Náš Domov Kunšov již přivítal první klienty a tak jsme se rozhodli, že si neděli  1. září zpříjemníme společným grilováním. Máme totiž k dispozici krásnou zahradu s pergolou a grilem, kterou by byla škoda nevyužít.

Každý z klientů se zapojil podle svých možností a za nedlouho jsme mohli  podávat  kuřecí a jehněčí steaky. Ty nejen úžasně voněly, ale i chutnaly. O tom svědčily nejen  prázdné talíře, ale i žádosti o přidání.

Při společném povídání nám odpoledne velmi rychle uteklo a úsměvy na tvářích a dobrá nálada klientů byla důkazem, že jsme si všichni užili hezké odpoledne.

Ostatně přesvědčte se sami na fotografiích. 

 
 
 
 
TOPlist